اهداف نمایشگاه صنعت تهران

 

 

نمایشگاه صنعت تهران

 

  اهداف نمایشگاه صنعت تهران

دستیابی به بازارهای جدید و ارتقای دانش، فناوری و تبادل اطلاعات روز از مهم ترین دلایل برگزاری نمایشگاه های بین المللی است .
به گزارش روابط عمومی اتاق ایران، حسین اسفندیاری مدیر کل صادرات وزارت صنایع و معادن، با اعلام این مطلب افزود: معرفی توانمندی ها و پیشرفت های کشور برای دستیابی به بازارهای جدید به منظور توسعه صادرات صنعتی، آشنایی شرکت کنندگان و بازدیدکنندگان از آخرین دستاوردهای علمی، صنعتی و همچنین فراهم شدن فرصت مناسب برای ارتباط مستقیم تولید کنندگان و مصرف کنندگان از مزایای برگزاری نمایشگاه بین المللی صنعت تهران است .
به گفته وی فراهم آمدن فضای کاملا تخصصی برای بازاریابی و معرفی کالاها و خدمات، شناسایی رقبای تجاری و انعقاد قراردادهای خارجی و داخلی و اعطای نمایندگی ها نیز از اهدافی است که در برگزاری چنین نمایشگاه هایی خودنمایی می کند .
اسفندیاری در ارتباط با تاثیر برپایی چنین نمایشگاهی در روند جذب سرمایه گذاری خارجی نیز، تصریح کرد: با توجه به تلاش دولت برای جذب سرمایه های خارجی و انجام پروژه های مشترک و اینکه همه ساله تعداد زیادی مشارکت کننده در نمایشگاه صنعت حضور دارند، چنانچه از سوی مسوولان سازمان های سرمایه گذاری برای حضور فعال در این نمایشگاه پیش بینی های لازم انجام شود، به طور قطع نتایج خوبی در بر دارد .
وی درباره تاثیر این نمایشگاه در معرفی قابلیت های ایران در زمینه صنعت نیز گفت: نمایشگاه صنعت طی چند دوره برپایی، جزء نمایشگاه های موفق شناخته شده و حضور صنعتگران خارجی در این نمایشگاه نیز نشان دهنده این مطلب است .
به گفته اسفندیاری، بهره برداری مطلوب از نمایشگاه صنعت منوط به عملکرد خوب واحدهای صنعتی و تبلیغات صحیح و بازاریابی علمی است .
هشتمین نمایشگاه صنعت تهران از 15 تا 18 مهر ماه در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار می شود.

 

/ 0 نظر / 15 بازدید