نمایشگاه کاشی یزد

نمایشگاه کاشی یزد  

نمایشگاه و همایش صنعت کاشی و سرامیک در میبد

نمایشگاه ملی صنعت کاشی و سرامیکدر شهر میبد گشایش یافت.
 

نخستین نمایشگاه ملی و تخصصی " سرامیک و کاشی " روز دوشنبه 29 دی در میبد یزد گشایش یافت.

به گزارش خبرنگار ایرنا ، معاون برنامه ریزی ، اداری و مالی استانداری یزد در مراسم افتتاح این نمایشگاه گفت: سرامیک کشور از لحاظ کیفیت مواد اولیه ، ساختار و زیبایی توان رقابت با محصولات خارجی را دارد.

" محمد مهدی فقیه خراسانی " افزود: با گذشت سالیان متمادی هنوز سفالگری در شهرستان میبد از رونق خوبی برخوردار است و اکنون شاهد تلفیق هنرمندانه صنعت و سنت هستیم.

وی اظهار داشت: استان یزد امروز به این واقعیت مفتخر است که بیش از ‪۴۰‬ درصد کاشی و سرامیک کشور را در شهرستان میبد تولید می‌کند.

معاون استاندار یزد افزود: رسیدن به چنین جایگاهی از همت والا ، آینده - نگری و خودباوری ناشی می‌شود که تقویت این نقاط قوت به تعالی هرچه بیشتر این بخش خواهد انجامید.

فقیه خراسانی ، این نمایشگاه را از لحاظ کیفیت و زیبایی مثبت ارزیابی کرد و ادامه داد: برگزاری چنین نمایشگاه بزرگی می‌تواند الگوده‌ارباب صنایع دیگر استان یزد باشد.

وی همچنین گفت: در آینده نزدیک تولید سرامیک و کاشی استان یزد به دو برابر افزایش می‌یابد و این مهم نوید بخش جهش سریع صنعت سرامیک شهرستان میبد است.

نخستین نمایشگاه ملی صنعت سرامیک در محوطه سرپوشیده‌ای به مساحت دو هزار مترمربع با حضور ‪ ۵۴‬شرکت و در ‪ ۱۲۸‬غرفه گشایش یافته‌است.

در این نمایشگاه شرکت کنندگانی از کشورهای ایتالیا ، اسپانیا ، امارات متحده عربی و چین حضور دارند.

هدف از برپایی این نمایشگاه ، ارائه آخرین دستاوردها و فناوری‌های صنعت کاشی و سرامیک و معرفی آنها و ارتباط صنعت و دانشگاه اعلام شد.

در این نمایشگاه ، ‪ ۶۴‬تولیدکننده کاشی و سرامیک از سراسر کشور آخرین دستاوردها و تولیدات خود را به نمایش گذاشتند.

همچنین در این نمایشگاه شرکت‌های تامین‌کننده مواد اولیه صنعت کاشی و سرامیک و صنایع جانبی آن مانند تولید لعاب و گلوله‌های سرامیکی شرکت دارند.

نمایشگاه یاد شده به مدت پنج روز به همت دانشگاه آزاد اسلامی میبد برپا شده است.

همچنین اولین همایش ملی صنعت سرامیک نیز روزهای سی‌ام بهمن تا اول اسفند با حضور وزیر صنایع و معادن در شهرستان میبد یزد برگزار می‌شود.

شهرستان میبد در ‪ ۴۰‬کیلومتری شمال یزد واقع شده‌است

 

 

/ 0 نظر / 13 بازدید