نمایشگاه کاشی یزد

 

نمایشگاه بین‌المللی کاشی و سرامیک در یزد

نمایشگاه بین‌المللی کاشی، سرامیک و صنایع وابسته سان سر (SUNCER) در خوشه کاشی سرامیکی در یزد برگزار می‌شود.
به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان یزد با بیان این مطلب از ظرفیت استان در صنعت کاشی و سرامیک با سهم 50 درصدی از کل تولید کاشی ایران به‌عنوان نیروی محرک بخش بازرگانی این صنعت یاد کرد و افزود: سازمان صنایع کوچک و شرکت شهرک‌های صنعتی استان یزد از برپایی نمایشگاه تخصصی کاشی، سرامیک و صنایع وابسته با عنوان بین‌المللی سان سر (SUNCER) حمایت می‌کند.
مسعود عظیمی‌ گفت: با توجه به استراتژی توسعه بازارهای صادراتی در خوشه کاشی، توجه به یک پایگاه متمرکز تجاری در قالب ایجاد نمایشگاهی در سطح بین‌المللی ضروری است بنابراین در ادامه برگزاری نمایشگاه کاشی و سرامیک میبد در سال‌های گذشته، امسال این نمایشگاه در ابعادی گسترده‌تر و با حمایت شرکت شهرک‌های صنعتی استان یزد و خوشه کاشی سرامیکی استان و با همکاری انجمن کاشی و سرامیک میبد به‌عنوان مجری، از تاریخ 11 تا 14 آبان 90 در محل دائمی‌نمایشگاه‌های بین‌المللی یزد برگزار می‌شود.
وی چشم‌انداز این نمایشگاه را در آینده، تبدیل شدن به یک نمایشگاه معتبر بین‌المللی و با برندی شناخته‌شده اعلام کرد و با تاکید بر این که ایران

 

برپایی چهارمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت سرامیک در یزد  

رئیس انجمن کارفرمایی کارخانجات کاشی و سرامیک میبد از برگزاری چهارمین نمایشگاه صنعت سرامیک با عنوان بین‌المللی suncer در یزد خبر داد.

  مرتضی صفدری‌زاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در یزد با بیان اینکه در شهرستان میبد به عنوان قطب صنعت کاشی و سرامیک استان یزد، فضای مناسب نمایشگاهی وجود ندارد، خواستار عزم مجموعه مدیران شهرستان میبد در ایجاد محل مناسب برای برپایی نمایشگاه صنعت سرامیک در این شهرستان شد.
وی بیان کرد: برگزاری چهار دوره نمایشگاه کاشی و سرامیک توسط انجمن کاشی و سرامیک میبد از پتانسیل‌های این انجمن در ایجاد ارتباط فعال با بازرگانان و صنعتگران این صنعت است اما نقاط ضعف نیز باید برطرف شود.
صفدری‌زاده با اشاره به اینکه بخش خصوصی آمادگی برای احداث محل برپایی نمایشگاه در شهرستان میبد را دارد، افزود: در شهرستان میبد قابلیت برپایی نمایشگاه تخصصی و بین‌المللی صنعت سرامیک به لحاظ تخصصی وجود دارد اما محل مناسب برای برپایی نمایشگاه موجود نیست.
وی با اشاره به اینکه سه نشست همزمان با چهارمین نمایشگاه کاشی و سرامیک برگزار می‌شود، افزود: باید برای برگزاری این نشست‌ها فضاهای مناسبی در نظر گرفته می‌شد.
صفدری‌زاده برگزاری نشست صنعتگران سرامیک کشور با حضور مهمانان داخلی و خارجی در روز شنبه 14 آبان در محل سالن قصر شهرستان میبد، اجلاس هیئت مدیره انجمن کاشی و سرامیک کشور در محل کارخانه گرانیت آریا و همایش علمی مدیران فنی و تولید کارخانجات کاشی و سرامیک در روزهای 12 و 13 آبان در دانشگاه ملاصدرا را از جمله این نشست‌ها برشمرد.
وی عنوان کرد: این برنامه‌ها همزمان با برگزاری نمایشگاه و توسط انجمن کارفرمایی کارخانجات کاشی و سرامیک میبد برگزار خواهد شد.
صفدری‌زاده اظهار داشت: چهارمین نمایشگاه کاشی و سرامیک با حضور 120 شرکت داخلی و خارجی و با حضور کشورهایی چون ایتالیا، چین، اسپانیا، آلمان، امارات، ترکیه و هند در محل دائمی نمایشگاه‌های استان یزد از 11 تا 14 آبان‌ماه جاری برگزار می‌شود.

/ 0 نظر / 25 بازدید