نمایشگاه صنعت تهران

نمایشگاه صنعت تهران، سمپوزیوم فولاد، نمایشگاه کاشی یزد، نمایشگاه معدن مشهد ، نمایشگاه صنعت اصفهان، نمایشگاه تبریز، نمایشگاه معدن تهران، همایش سیمان، همایش معدن،

 
همایش معدن
نویسنده : پاپکو - ساعت ٢:٤۱ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٩/٦
 

محورهای همایش معدن :
• پی جویی و اکتشاف مواد معدنی
• استخراج معدن
• فرآوری مواد معدنی
• مکانیک سنگ و ژئوتکنیک
• موضوعات مرتبط با اقتصاد، مدیریت، محیط زیست، بهداشت و ایمنی در مهندسی معدن
• مطالعات فنی و اقتصادی در معادن
• کاربرد مواد معدنی
• مباحث ویژه ( مکاترونیک، فناوری نانو، شبکه های عصبی و ... )
• سایر موارد مرتبط با مهندسی معدن و علوم وابسته

اهداف 
همایش معدن :
• نمایش و عرضه ی آخرین فناوری های روز معادن و صنایع معدنی و دانش بومی ( آشنایی با آخرین دستاوردهای صنعت معدنکاری نوین)
• ایجاد فضای مناسب جهت ارتباط کار آفرینان  ومجریان معادن و صنایع معدنی با دانشجویان وارتباط هر چه بیشتر صنعت و دانشگاه
• ایجاد علاقه، انگیزه، برای رشد دانشجویان و تحقق شکوفایی علمی
• توسعه همکاری های علمی فرا رشته ای
• معرفی تو انمندی ها و پتانسیل های مهندسی معدن
• هدایت تفکر پژوهشی به سمت و سوی پروژه های زیر بنایی و راهبردی
• ایجاد زمینه مشارکت در شناخت نیازها و مشکلا

همایش معدن، اکتشاف، استخراج و فرآورى برگزار مى‌شود

 به گزارش روابط‌عمومى سازمان زمین‌شناسى و اکتشافات‌معدنى کشور همایش معدن، اکتشاف، استخراج و فرآورى به همت خانه‌معدن ایران و با حضور مهندس محمدحسین بصیرى معاون معدنى وزیر صنایع و معادن و مهندس محمدتقى کره‌اى معاون اکتشافى  و رئیس سازمان زمین‌شناسى و اکتشافات‌معدنى کشور و اعضاء کمیسیون صنایع و معادن مجلس شوراى اسلامى و دیگر علاقمندان دوشنبه مصادف ماه 4 تیرماه ساعت 8:30 الى 13 در سالن آمفى تأتر شهید بهشتى سازمان زمین‌شناسى و  اکتشافات‌معدنى کشور برگزار خواهد شد.

همایش معدنپی جویی و اکتشاف منابع معدنی
دورسنجی،‌زمین شناسی اقتصادی، هیدروژئولوژی معدنی، ژئوفیزیک، ژئوشیمی، مدلسازی و ارزیابی ذخائر،‌ مطالعات ساختگاهی، آب‌های زیرزمینی و ... .

استخراج مواد معدنی
طراحی،‌ برنامه ریزی تولید، تعیین حد نهائی، آماده سازی،‌حفاری و آتشباری، خدمات فنی، ترابری و ...

فرآوری مواد معدنی
خردایش، طبقه بندی، روش‌های جدایش،‌ کنترل و مدلسازی سیستم‌های فرآوری و ... .

مکانیک سنگ و ژئوتکنیک
انتخاب ساختگاه، تحلیل پایداری، ابزاربندی و رفتارسنجی، سدسازی و تونل‌زنی، حفاری مکانیزه،‌ دینامیک سنگ، مهندسی تزریق،‌ هیدرولیک سنگ، ساختگاه هسته‌ای و ... .

نفت
اکتشاف، حفاری،‌ مهندسی مخازن و بهره‌برداری و ... .

موضوعات بنیادی و افق‌های جدید
نانوتکنولوژی، بیوتکنولوژی، زلزله، بهسازی زمین،‌آموزش و پژوهش، الگوریتم‌های تصمیم‌گیری و ...

سایر زمینه های مرتبط
 

محورهای همایش همایش معدن

برگزار کنندگان همایش معدن: دانشحویان دانشکده معدن
دانشکده فنی
با همکاری دانشکده معدن
مهلت ارسال چکیده مقالات:
مهلت ارسال متن کامل مقالات:
تاریخ برگزاری همایش: 15 شهریور1390
 


تلفن تماس دبیرخانه: 021-82084282
آدرس دبیرخانه: تهران – خیابان کارگرشمالی – پردیس شماره 2 دانشکده های فنی – دانشکده مهندسی معدن – دبیرخانه هشتمین کنفرانس دانشجویی معدن
محل برگزاری: تهران - دانشکده معدن، دانشکده فنی دانشگاه تهران


 
 
همایش سیمان
نویسنده : پاپکو - ساعت ٢:٤٠ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٩/٦
 
برگزاری همایش سیمان و مقاوم‌سازی سازه‌های بتنی
 
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد مهریز در اولین همایش سیمان و سازه‌های بتنی، تعامل علم با صنعت و استفاده از نیروی جوان را از ابزارهای مهم برای پیشرفت هر جامعه‌ای معرفی کرد.

محمدرضا ابرقویی در این همایش با اشاره به اهمیت ارتباط علم با صنعت در زمینه‌های مختلف گفت: تبادل تجربه بین جویندگان عرصه علم در دانشگاه و تلاشگران عرصه صنعت می‌تواند نقش بزرگی در توسعه همه جانبه یک جامعه داشته باشد.وی تصریح کرد: دانشگاه آزاد اسلامی واحد مهریز با ایجاد دفتر علم و صنعت در دانشگاه توانسته است ارتباط خوبی با کارخانه سیمان بوهروک ایجاد کند.وی افزود: پویایی دادن به مطالب علمی و به کارگیری آنچه یک دانشجو در عرصه علم می‌آموزد در عرصه صنعت هدف مجموعه واحد مهریز است.

ابرقوئی خاطرنشان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی واحد مهریز در اردیبهشت ‌‌١٣٨١ مجوز تاسیس از سازمان مرکزی گرفت و در مهر ‌‌٨١ با ‌‌٣۵ دانشجو در قالب ‌‌۵ رشته کارخود را شروع کرد و هم اکنون ‌‌٢٨ رشته مصوب دارد.وی گفت: به لطف خدواند متعال تنها دانشگاهی هستیم که در بین دولتی وغیردولتی همه گرایش‌های برق را داریم و به گونه‌ای برنامه‌ریزی کرده‌ایم که این واحد به سمتی پیش برود که تمام رشته‌ای مهندسی در دانشگاه دایر شود.

 رییس دانشگاه آزاد مهریز تصریح کرد: هم اکنون نیز با ‌‌٢۶ عضو هیات علمی که ‌‌٧ عضو در مقطع دکتری در حال تحصیل هستند، تمام تلاش خود را به کار می‌گیریم تا بهترین امکانات آموزشی را برای دانشجویان فراهم کنیم.ابرقوئی گفت: خوشبختانه به گونه‌ای گام برداشته‌ایم که تعداد دانشجویان ما در سه سال گذشته به صورت جهشی رشد داشته است.وی ادامه داد: برگزاری این همایش نوید بخش تعامل هرچه بیشتر با کارخانه سیمان بوهروک مهریز یزد را می‌دهد، همکاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد مهریز و کارخانه سیمان بوهروک مهریز یزد و همچنین استانداری یزد در این زمینه باعث ایجاد مثلثی شده است که اگر این همکاری ادامه یابد، رشد علم و تعامل آن با صنعت شتاب بیشتری به خود خواهد گرفت.

وی تصریح کرد: برای رشد هر مجموعه‌ای سه نیروی عمده باید وجود داشته باشد یکی از این نیروها نیروی جوان است که به لطف خداوند متعال کشور ما هم از لحاظ کمی و هم از لحاظ کیفی دارای نیروی جوان بسیار خوب و کارآمدی است، دومین عامل منابع طبیعی است که به جرأت می‌توان گفت تمامی منابع طبیعی در کشور ما وجود دارد و عامل مدیریت که مهمترین عامل است.رییس دانشگاه آزاد مهریز در ادامه اظهار امیدواری کرد: بتوانیم با استفاده از بکارگیری نیروی جوان و نخبگان علمی دانشگاه زمینه ارتقاء و پیشرفت مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی واحد مهریز را فراهم کنیم.

در ادامه این همایش عباس دیرین مدیرعامل کارخانه سیمان بوهروک مهریز یزد به معرفی این کارخانه و مراحل تکمیل آن پرداخت و افزود: از سال ‌‌١٣٨۶ تولید کلینچر شروع شد و در سال ‌‌١٣٨٧ اولین آسیاب سیمان به تولید رسید و در نهایت سال ‌‌١٣٨٩ آسیاب سیمان دوم به تولید رسید و در این مقطع از زمان نیز ‌‌٢٢/۵ کیلومتر جاده دسترسی به کارخانه به بهره‌برداری رسید.وی افزود: کارخانه سیمان بوهروک یزد هدف اصلی خود را تولید سیمان با کیفیت و قابل قبول مؤسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران می‌داند و این موضوع را برای مجموعه سیمان بوهروک یزد بسیار با اهمیت است.

وی خاطرنشان کرد: مجموعه مدیریتی کارخانه سیمان بوهروک یزد این تقاضا را دارد از همه عزیزانی که به نوعی سیمان بوهروک یزد را مصرف می‌کنند در هر مقطع از زمان هرگونه نوسانی در کیفیت سیمان بوهروک یزد مشاهده کردند بلافاصله به دفتر فروش کارخانه و بدون فوت وقت گزارش دهند.در ادامه این همایش تعدادی از اساتید و اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد مهریز مقالاتی را در زمینه سیمان و مقاوم سازی سازه‌های بتنی ارائه دادند که به مقالات برتر جوایزی به رسم یاد بود اهدا شد.

این مراسم که با حضور هیات رئیسه کارخانه سیمان بوهروک مهریز یزد و اعضای هیات رئیسه و هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد مهریز و بیش از ‌‌٢٠٠ نفر نفر از مسؤولان، کارشناسان ساختمات و اساتید و دانشجویان استان برگزار شد، در خصوص وضعیت بناهای یزد و نحوه استفاده از سیمان در ساخت و سازها و مقابله با حوادث طبیعی و زلزله بحث و بررسی صورت گرفت.

اولین همایش سیمان و مقاوم‌سازی سازه‌های بتنی به مناسبت روز ملی زلزله با همکاری کارخانه سیمان بوهروک مهریز یزد، دانشگاه آزاد اسلامی واحد مهریز و همچنین استانداری یزد برگزار شد.

بی‌اعتنایی متولیان به همایش سیمان و محیط ‌زیست

محیط زیست > آلودگی  - گروه محیط زیست:‌
همایش ملی سیمان، بتن و محیط زیست بدون حضور مسئولان سازمان حفاظت محیط زیست و با حضور کمرنگ متولیان صنعت سیمان آغاز به کار کرد.

این در حالی است که سازمان حفاظت محیط زیست یکی از متولیان این همایش بود.
در این همایش که به منظور بررسی راهکارهای کاهش آلایندگی‌های ناشی از صنعت سیمان برگزار شد، سخنرانان با تحسین و تمجید از کارخانه‌های سیمان،  وضعیت این کارخانه‌‌ها را از نظر کاهش آلایندگی بسیار مطلوب توصیف کردند.

این در حالی است که آلودگی‌های ناشی از کارخانه‌های سیمان همواره بحث برانگیز بوده است. برای نمونه، آلایندگی کارخانه سیمان دورود باعث افزایش بیماری‌های تنفسی در این شهر شده  و در بسیاری موارد دیگر، کارخانه‌های سیمان از عمده‌ترین منابع آلاینده هوا به شمار می‌آیند.

به گزارش همشهری، مهندس مس فروش، مدیر کل محیط زیست وزارت صنایع و معادن، در این همایش وضعیت کارخانه‌های سیمان را از نظر زیست محیطی غیرقابل تصور وصف کرد و افزود: با هم اندیشی وزارت صنایع و معادن و سازمان حفاظت محیط‌زیست کارخانه‌های سیمان به سمت صنعت سبز سوق داده شده ؛ به‌طوری که با استفاده از روش‌های جدید خروجی آلایندگی این کارخانه‌ها به زیر 20 میلی‌گرم کاهش یافته است که این بسیار عالی است.

وی در حاشیه این همایش در پاسخ به این پرسش همشهری که آیا وضعیت کارخانه‌های سیمان از لحاظ زیست‌محیطی مورد تأیید شماست گفت: ما متولی و مرجع تایید‌کننده نیستیم بلکه وظیفه ما تولید سیمان است.

مس‌فروش، بدون ذکر آمار کارخانه‌های سیمان که از فیلتر استفاده می‌کنند،  خاطرنشان ساخت: هرجا مشکلی در بخش فیلتر داشتیم یا سیستم‌های هیبرید لازم بوده،   اقدامات لازم صورت گرفته و در مواردی هم در حال اجراست. برای رفع آلایند‌گی‌های دیگر از جمله گرد و غبار،  آلودگی صوتی و پسماندهای ناشی از آلایندگی‌های صنعت سیمان نیز برنامه داریم.

این مقام مسئول در باره تخریب‌های ناشی از بهره‌برداری‌ معادن در عرصه‌های طبیعی کشور از جمله معدن سونگون در اراضی جنگلی ارسباران گفت: براساس قانون معادن، سه درصد بهره مالکانه از بهره‌برداران اخذ و برای بازسازی تخریب های ناشی از عملیات معدن کاری به حساب خزانه واریز می‌شود و متولی این قضیه هم وزارت جهاد کشاورزی است نه دستگاه‌های دیگر.

از سوی دیگر، سید احمد حسینی، دبیر این همایش ضمن انتقاد از حضورنداشتن مسئولان سازمان حفاظت محیط زیست گفت: این همایش با وجود آن که با هدف هم ‌اندیشی صاحبان کارخانه‌های سیمان و مسئولان حفاظت محیط زیست برای بررسی راه‌های حذف آلاینده‌ها برگزار می‌شود  اما با استقبال انجمن کارفرمایان سیمان مواجه نشد و جمعا 6 نفر از مدیران 70 کارخانه سیمان دراین همایش حضور داشتند.

ضمن آنکه تنها 25 مقاله دراین همایش عرضه شده که سازمان محیط زیست در این میان سهمی ندارد.

 

 
 
نمایشگاه معدن تهران
نویسنده : پاپکو - ساعت ٢:۳٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٩/٦
 

هدف از برگزاری نمایشگاه معدن تهران:
1- ارائه آخرین تجهیزات،‌ تکنولوژی و خدمات داخلی و خارجی در زمینه صنعت و معدن ایران
2- معرفی فرصتهای سرمایه گذاری در بخش های صنعت و معدن، ساختمان، حمل و نقل، نیرو، نفت و گاز و پتروشیمی، ماشین آلات صنعتی، راه سازی و کشاورزی، صنایع غذایی، الکترونیک، قطعات و تجهیزات صنعتی، صنایع شیمیایی به سرمایه گذاران داخلی و خارجی
3- هم اندیشی با مقامات، اساتید و دست اندرکاران و اندیشمندان مرتبط با صنعت ریلی در غالب تشکیل جلسات، مکاتبات و کارگاه های آموزشی
4- معرفی توانمندیهای بخش خصوصی به سازمانی دولتی جهت واگذاری پروژه های قابل سرمایه گذاری
5- معرفی منابع تامین مالی جهت طرح ها و پروژه ها

اطلاعات کلی همایش و نمایشگاهمعدن تهران:
محل برگزاری: تهران ، ضلع غربی ورزشگاه آزادی،هتل المپیک تهران
تاریخ برگزاری: 27 لغایت 29دی 1390
ساعت بازدید: 10 الی 17
مساحت تحت پوشش نمایشگاه:8000 متر مربع فضای سرپوشیده
بازدیدکنندگان از نمایشگاه: مسئولان وزارت صنعت ومعدن و تجارت، مدیران محترم خانه صنعت ومعدن ایران، مدیران ارشد بخشهای دولتی و اجرایی صنعت و معدن، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، مسئولان و مدیران وزارتخانه ها، استانداریها، فرمانداریها و شهرداریهای سراسر کشور، اساتید، رسانه های مختلف و مخاطبان صنعت و معدن ایران، سرمایه گذاران حقیقی و حقوقی، شرکت ها و موسسات سرمایه گذار، صاحبان طرح ها و پروژه های سرمایه پذیر

زمینه های مشارکتنمایشگاهمعدن تهران :
• وزارتخانه ها و سازمان های دولتی دارای طرح و پروژه
• ستاد تشویق سرمایه گذاری استان ها
• خانه های صنعت و معدن استان ها
• شرکت های سرمایه گذاری
• بانک ها و موسسات مالی و اعتباری
• عرضه کننده کالاهای سرمایه ای اعم از خطوط تولید
• انبوه سازان مسکن و ساختمان
• مشاوران سرمایه گذاری

مراسم افتتاحیهنمایشگاه معدن تهران:
مراسم افتتاحیه 27دی ماه 1390

تدابیر ما در راستای جذب مخاطبین جهت بازدید: ارسال دعوتنامه های اطلاع رسانی گسترده در رسانه های جمعی کشور آگهی در روزنامه های کثیرالانتشار، تبلیغات و پرتابل های خیابانی، توزیع پوستر، ارسال دعوتنامه به متخصصین و مدیران صنعت ریلی ارسال پیامک، تبلیغات بر روی پایگاه های اطلاع رسانی، دولتی و بخشهای خصوصی اصلی کشور، برقراری ارتباط و مشاوره با کارشناسان مجرب ریلی

هزینه اختصاص فضا و نحوه مشارکت : 
• با ازای هرمترمربع 000/800/1 ریال در فضای داخل سالن با غرفه بندی استاندارد به همراه خدمات نمایشگاهی
• به ازای هرمترمربع لطفا 100% مبلغ هزینه مشارکت طی چک/حواله به حساب ماره 1-2276550-816-119 بانک سینا شعبه مرکزی به نام شرکت نمایشگاهی پارس واریز و به همراه کپی این فرم به دبیرخانه نمایشگاه به نشانی زیر تحویل گردد.

 خدمات نمایشگاه معدن تهران:
• غرفه بندی، پیشانی نویسی غرفه، یک عدد پریز، روشنائی، یک میز و دو عدد صندلی، موکت، سطل زباله، درج اطلاعات در کتاب رسمی نمایشگاه، به ازای هر 12 متر مربع.
• پخش تیزر تلویزیونی در سالن نمایشگاه، یک صفحه آگهی و اطلاعات رنگی تمام صفحه در کتاب نمایشگاه، اینترنت، پذیرایی نهار و عصرانه، کارت دعوت، کارت پارکینگ و لوح یاد بود.

تاریخ های مهمنمایشگاه معدن تهران:
• آخرین مهلت ثبت نام و انتخاب غرفه 27/9/90 تعیین محل غرفه در زمان ثبت نام خواهد بود، مشارکت کنندگانی که در روزهای پایانی اقدام به ثبت نام می نمایند حق انتخاب بسیار محدودی جهت تعیین محل غرفه خواهند داشت
• مهلت ارسال اطلاعات به آدرس اینترنتی جهت چاپ در کتاب نمایشگاه27/9/90
• زمان تحویل فضا به مشارکت کنندگانی که خود راسا اقدام به غرفه سازی خاص خواهند نمود25 /10/90
• زمان تحویل غرفه به مشارکت کنندگانی که از غرفه استاندارد نمایشگاه استفاده خواهند نمود 26/10/90
• آخرین زمان تخلیه فضای نمایشگاه 30/10/90

نمایشگاه معدن 26 تا 29 مهر در هتل المپیک تهران

گفت‌وگو با نایب رئیس خانه معدن ایران: سرمایه‌گذاری مشترک پیشنهاد ایران در کنگره جهان معدن امسال است محمدرضا بهرامن نایب رئیس خانه معدن ایران معتقد است، برگزاری کنگره‌ها و همایش‌های داخلی و بین‌المللی علاوه بر تبادل‌نظر مقاوم‌ها و کارشناسان طرفین، فرصت خوبی برای سرمایه‌گذاری مشترک خواهد بود.
هفته‌نامه «معدن و توسعه»، به بهانه برگزاری کنگره و نمایشگاه بین‌المللی معدن 2010 که قرار است مهرماه امسال در تهران برگزار شود، در گفت‌وگو با مهندس بهرامن جزئیات بیشتری را جویا شده است که متن آن را در ادامه می‌خوانید:
لطفا ابتدا تاریخچه‌ای درباره برگزاری کنگره و نمایشگاه بین‌المللی معدن بیان فرمایید.
کنگره و نمایشگاه بین‌المللی معدن 2010 تهران توسط خانه معدن ایران و کمیته ایرانی کنگره جهانی معدن در تاریخ 26 الی 29 مهرماه در محل هتل المپیک تهران برگزار می شود.
کنگره و نمایشگاه بین‌المللی معدن امسال که قرار است در تهران برگزار شود، چه اهدافی را دنبال می‌کند و چه شعاری برای آن انتخاب شده است؟
این کنگره یکی از اجتماعات بزرگ معدنی بین‌المللی است که کارشناسان از تمام نقاط دنیا در آن حضور داشته و بصورت رودررو با یکدیگر ملاقات کرده و در مورد تکنولوژی‌های روز و تمام اطلاعات مربوط به معدن و صنایع معدنی و تجهیزات معدنی بحث و تبادل‌نظر کرده و فرصت خوبی برای ایجاد سرمایه‌گذاری‌های مشترک خواهد بود.
شعار این کنگره نیز «نقش معدن و صنایع معدنی در اقتصاد» است


 
 
نمایشگاه تبریز
نویسنده : پاپکو - ساعت ٢:۳٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٩/٦
 

 

نمایشگاه تبریز

چهاردهمین نمایشگاه بین المللی بزرگ تبریز

نمایشگاه بین المللی تبریز
تبریز - کیلومتر 5 جاده تبریز -تهران - محل دایمی نمایشگاههای بین المللی تبریز
 

متخصصین 22 و 23 مردادماه از ساعت 10 الی 13 عموم 22 الی 28 مردادماه از ساعت 17 الی 22 چهاردهمین نمایشگاه بین المللی بزرگ ایران-تبریز در مساحتی بالغ بر 25000 متر مربع فضای مسقف در سالنهای امیرکبیر، پروین اعتصامی، شهریار، آذربایجان و 15000 متر مربع فضای باز برگزار خواهد شد. 445 واحد داخلی و 20 واحد خارجی تا کنون در نمایشگاه مشارکت و اعلام آمادگی نموده اند. همزمان با افتتاح نمایشگاه اولین جشنواره شیرینی خشک همراه با بزرگترین شیرینی خشک کاج جهان برگزار و برای مقامهای اول تا سوم که توسط هیئت داوران انتخاب می گردد جایزه ای تعلق خواهد گرفت. مراسم افتتاحیه این نمایشگاه روز 21 مردادماه 1385 راس ساعت 6 بعداز ظهر با حضور مقامات کشوری و لشگری و سفرای تعدادی از کشورهای خارجی در سالن اجتماعات نمایشگاه بین المللی تبریز برگزار می گردد. سیزدهمین نمایشگاه بین المللی بزرگ تبریز در مساحتی بالغ بر 25000 متر مربع فضای مسقف و 15000 متر مربع فضای باز برگزار گردید. 665 واحد از استانهای آذربایجان شرقی، غربی، تهران، خراسان، خوزستان، یزد، فارس، اصفهان، قزوین، جزیره قشم، منطقه ویژه اقتصادی جلفا و مازندران و 56 واحد خارجی از کشورهای ترکیه، انگلستان، ژاپن، ایتالیا، چین، آلمان به طور مستقیم در قالب نمایندگی در این نمایشگاه حضور داشتند. از این نمایشگاه حدود 987600 نفر بازدید نمودند.

ایران خودرو در نمایشگاه تبریز بیش از700 دستگاه خودرو فروخت

به گزارش ایکوپرس به نقل از مدیریت بازاریابی ایران خودرو، در نمایشگاه بین المللی خودرو تبریز 10 نمایندگی مجاز ایران خودرو برای فروش محصولات حاضر بودند که بیش از 700 دستگاه از محصولات ایران خودرو را پیش ثبت نام کردند.
این گزارش افزود: از بین محصولات تولیدی ایران خودرو بیشترین تقاضا برای پژو 206 تیپ 2 ، پژو 405 انژکتوری، 206 اس دی و پژو پارس معمولی دوگانه سوز بود.
همچنین سمند ال ایکس با موتور ای اف سون، پژو پارس معمولی، پژو 405 دوگانه سوز و وانت پیکان دوگانه سوز OHV از جمله خودروهایی بودند که مردم آذربایجان در نمایشگاه تبریز از آن استقبال و اقدام به ثبت نام کردند.
این گزارش یادآور شد: پژو روآ سال با موتور پایه گازسوز برای نخستین بار در سیزدهمین نمایشگاه بین المللی خودرو تبریز با تحویل 30 روزه به بازار عرضه شد.
همچنین در این نمایشگاه سوزوکی گرند ویتارا با رنگ جدید(مسی) به بازار عرضه شد؛ تا کنون سوزوکی گرند ویتارا با رنگ های سفید، نقره ای، مشکی، خاکستری و آبی ک متفاوت با تجهیزات جانبی متنوع از جمله ماساژور صندلی، سیستم صوتی و تصویری کامل، قفل زاپاس، جک هیدرولیک و درب اسپین به بازار عرضه شده بود.
این گزارش می افزاید: در ماههای اخیر این خودرو با کارت امداد سیار سه ساله به بازار عرضه می شود؛ همچنین سوزوکی گرند ویتارا در سه کلاس موتور مجهز است.


 
 
نمایشگاه صنعت اصفهان
نویسنده : پاپکو - ساعت ٢:۳۸ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٩/٦
 

 

ثبت نام برندهای معتبر در نمایشگاه صنعت اصفهان

 

خبرگزاری آریا- در حالی که روز به روز به نمایشگاه صنعت اصفهان نزدیک می شویم ، درخواست ها برای ثبت نام برند های معتبر در نمایشگاه افزایش می یابد . بی شک کارنامه مثبت این نمایشگاه  موثر از فعالیت های متمرکز و هدفمند در سال های اخیر بوده است  که منجر به رشد اقتصادی و صنعتی واحد های شرکت  کننده در آن و در نتیجه پیدایش نوعی اقبال عمومی به نمایشگاه بین المللی صنعت اصفهان شده است  .
به گزارش خبرگزاری آریا، از این رو شرکت نمایشگاه های  بین المللی استان اصفهان در راستای رسالت خطیر خود در این نمایشگاه در دوره جاری نیز با اتخاذ سیاست های اجرایی و فرهنگی خاص در تلاش است تا اعتبار بین المللی این نمایشگاه را دو چندان نماید .
پیشنهاد های مطرح شده در ستاد برگزاری نمایشگاه خبر از برگزاری همایش های تخصصی با بزرگان صنعت در ایران در حاشیه این نمایشگاه می دهد از طرفی موقعیت استراتژیک و صنعتی استان اصفهان این قطب را به عنوان محلی مستعد جهتت برگزاری بازدید های تخصصی از صنایع تبدیل کرده ، بنابر این به پیشنهاد دفتر امور فرهنگی و ارتباطات شرکت نمایشگاه های بین المللی در نظر است تا سلسه بازدید هایی از صنایع معتبر ویژه غرفه داران برنامه ریزی گردد .
پیش بینی می گردد نمایشگاه صنعت اصفهان در ششمین دوره خود نیز شاهد استقبال بالای بازدید کنندگان در قالب گروه های صنعتی ، تجاری ، بازرگانی ، دانشجویی و آکادمیک و فعالان حرف مختلف از سراسر کشور باشد . بسیاری نمایشگاه اصفهان را پس از نمایشگاه صنعت تهران و حتی در رده نمایشگاه صنعت تهران قلمداد می نمایند زیرا که همواره گلچینی از بهترین های صنعت در اصفهان حضور می یابند تا تمامی نیاز های صنعتی بازدید کنندگان این نمایشگاه را پاسخگو باشند

پنجمین نمایشگاه صنعت اصفهان آغاز به کار خواهد کرد
 

نمایشگاه صنعت اصفهان

خبرگزاری ایمنا: پنجمین نمایشگاه بین المللی صنعت (صنایع کارگاهی، ماشین آلات و تجهیزات وابسته) موسوم به ISIEF 2010 طی روزهای 17 لغایت 20 آذرماه در محل برگزاری نمایشگاه‏های بین المللی استان اصفهان واقع در پل شهرستان برپا می‏شود.

 


 
 
نمایشگاه معدن مشهد
نویسنده : پاپکو - ساعت ٢:۳٧ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٩/٦
 

نمایشگاه معدن مشهد

افتتاح نمایشگاه بین‌المللی معدن در مشهد
 

چهارمین نمایشگاه بین المللی معدن مشهد، زمین شناسی و صنایع وابسته، ششمین نمایشگاه بین المللی سنگ های تزئینی، نما، ماشین آلات و تجهیزات مربوطه، ششمین نمایشگاه بین المللی ماشین آلات معدنی، راهسازی و عمران، دوازدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت و چهارمین نمایشگاه بین المللی فلزات، فولاد، متالوژی، قالب سازی، آهنگری و ریخته گری 27 آبانماه در مشهد افتتاح می شود.

 سیدجمال شوشتری - مدیر روابط عمومی نمایشگاه بین المللی مشهد - با اشاره به جزئیات برگزاری این نمایشگاه‌ها اظهارداشت: دوازدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت با حضور بیش از 100 شرکت داخلی و 20 شرکت خارجی در 120 غرفه به ارایه آخرین دست آورد های قطعه سازی مجموعه های فلزی، ماشین سازی، تولید ابزار و تجهیزات صنعتی خطوط تولید، ابزارآلات هیدرولیک و پنوماتیک می پردازد.

وی ادامه داد: در دوازدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت، تولیدکنندگان مواد اولیه صنعتی وکارگاه ها و تامین کنندگان آن، تولیدکنندگان ربات ها و سیستم های اتوماسیون صنعتی، شرکت های مشاوره و استاندارد، حفاظت محیط کار، بهداشت و ایمنی، روغن ها و روانسازها، تجهیزات انبار و حمل و نقل و نشریات تخصصی نیز حضور خواهند داشت.

مدیر روابط عمومی نمایشگاه بین‌المللی مشهد در ادامه به حضور 70 شرکت در چهارمین نمایشگاه بین المللی فلزات اشاره کرد و گفت: زمینه فعالیت این شرکت ها در حوزه فرآیند های ریخته گری، انجماد، فناوری ها و روش های نو موجود در مهندسی سطح، تولید لوله، عملیات حرارتی، در زمینه ریخته گری، شکل دهی فلزات، نورد، جوشکاری و اتصال فلزات، متالوژی پودر حضور خواهند داشت.

شوشتری از برگزاری چهارمین نمایشگاه بین المللی معدن، زمین شناسی و صنایع وابسته، ششمین نمایشگاه بین المللی سنگ های تزئینی، نما، ماشین آلات و تجهیزات مربوطه و ششمین نمایشگاه بین المللی ماشین آلات معدنی، راهسازی و عمران با حضور بیش از 80 شرکت داخلی و خارجی در مشهد خبر داد گفت: بیش از 190 غرفه برای این سه نمایشگاه پیش بینی شده است.

شوشتری ادامه داد: در این سه نمایشگاه فعالیت های حوزه معدن، مواد معدنی، صنایع معدنی، حفاری، اکتشاف و استخراج معادن، سنگ ها (تزئینی، نما و ساختمانی)، ماشین آلات و تجهیزات سنگ معدن و راهسازی، صنایع فرآوری با رشد کمی و کیفی 70 درصدی نسبت به سال گذشته به نمایش گذاشته می شود.

او در پایان افزود: بیش از 230 شرکت از کشور های اتریش، آلمان، امارات، اسپانیا، ایتالیا، ژاپن، ترکیه، کره جنوبی، سوئد و انگلستان و استان های خراسان رضوی، تهران، اصفهان، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، فارس، خوزستان، خراسان شمالی در این پنج نمایشگاه حضور خواهند داشت.

چهارمین نمایشگاه بین المللی معدن، زمین شناسی و صنایع وابسته، ششمین نمایشگاه بین المللی سنگ های تزئینی، نما، ماشین آلات و تجهیزات مربوطه، ششمین نمایشگاه بین المللی ماشین آلات معدنی، راهسازی و عمران، دوازدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت و چهارمین نمایشگاه بین المللی فلزات، فولاد، متالوژی، قالب سازی، آهنگری و ریخته گری از تاریخ 27 آبان تا 1 آذر ماه و از ساعت16 تا 21 پذیرای علاقه مندان و متخصصان خواهد بود.

نمایشگاه بزرگ صنعت، ‌معدن و فلزات در مشهد برگزار می شود

خبرگزاری آریا- ‏"سیزدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت" ، "پنجمین نمایشگاه بین المللی معدن وفلزات و صنایع وابسته " ‏، "هفتمین نمایشگاه بین المللی سنگ های تزئینی ، ‏نما و ماشین آلات وابسته" وهفتمین نمایشگاه بین ‏المللی لاستیک وپلاستیک 5 الی 8 آبان ماه در محل نمایشگاه بین المللی مشهد برگزار می شود . ‏
به گزارش خبرگزاری آریا، دراین نمایشگاه بیش از 250 ‏شرکت داخلی وخارجی از استانهای تهران، خراسان رضوی ، خراسان شمالی ، اصفهان ، ‏آذربایجان شرقی ‏، آذربایجان غربی ، هرمزگان ، گلستان ، فارس ، یزد، سیستان وبلوچستان ، سمنان ، خوزستان ، همدان ، ‏مازندران ، قم ، البرز، وخراسان جنوبی و نمایندگی شرکتهای خارجی از کشورهای چین، ترکیه، ایتالیا ،کره ‏جنوبی، آلمان ، ‏سوئد ، مالزی ، اتریش ، امارات متحده عربی ، ژاپن ، فرانسه ، بلژیک ، اسپانیا ، روسیه ‏وانگلستان حضور دارند که درفضایی به مساحت 20 هزارمترمربع توانمندیهای خودرابه معرض دیدبازدید ‏کنندگان قرارخواهندداد. ‏
گزارش فوق حاکیست :عمده زمینه های فعالیت شرکت ‏کنندگان دراین نمایشگاه دربخش صنعت: ماشین ‏سازی ، قطعه سازی ، ابزارآلات هیدرولیک و پنوماتیک ، رباتها وسیستمهای اتوماسیون صنعتی، روغنها ‏وروانسازها، نانوتکنولوژی دربخش معدن وفلزات درزمینه های اکتشاف واستخراج ،فولاد، ریخته گری ، ‏آهنگری ، قالب سازی ، متالوژی ، مطالعات زمین شناسی ، سنگهای تزیینی ونما ، ماشین آلات معدنی ، ‏راهسازی وعمران ودربخش لاستیک وپلاستیک نیزدرزمینه های رنگ ورزین ، پتروشیمی ،‌پوششهای ‏صنعتی ، چسب وموادشیمیایی وکامپوزیت ها می باشد. ‏
گفتنی است : نمایشگاه بزرگ صنعت، معدن وفلزات ازپنجم تاهشتم آبان ماه جاری برپا ست وعلاقه مندان ‏می توانند بمدت چهارروزازساعت 16 تا21 ازاین نمایشگاه بازدیدوبا توانمندیهای صنعتی ومعدنی ‏کشورمان ونمایندگیهای از15 کشورجهان آشنا شوند
 

 


 
 
نمایشگاه کاشی یزد
نویسنده : پاپکو - ساعت ٢:۳٦ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٩/٦
 

 

نمایشگاه بین‌المللی کاشی و سرامیک در یزد

نمایشگاه بین‌المللی کاشی، سرامیک و صنایع وابسته سان سر (SUNCER) در خوشه کاشی سرامیکی در یزد برگزار می‌شود.
به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان یزد با بیان این مطلب از ظرفیت استان در صنعت کاشی و سرامیک با سهم 50 درصدی از کل تولید کاشی ایران به‌عنوان نیروی محرک بخش بازرگانی این صنعت یاد کرد و افزود: سازمان صنایع کوچک و شرکت شهرک‌های صنعتی استان یزد از برپایی نمایشگاه تخصصی کاشی، سرامیک و صنایع وابسته با عنوان بین‌المللی سان سر (SUNCER) حمایت می‌کند.
مسعود عظیمی‌ گفت: با توجه به استراتژی توسعه بازارهای صادراتی در خوشه کاشی، توجه به یک پایگاه متمرکز تجاری در قالب ایجاد نمایشگاهی در سطح بین‌المللی ضروری است بنابراین در ادامه برگزاری نمایشگاه کاشی و سرامیک میبد در سال‌های گذشته، امسال این نمایشگاه در ابعادی گسترده‌تر و با حمایت شرکت شهرک‌های صنعتی استان یزد و خوشه کاشی سرامیکی استان و با همکاری انجمن کاشی و سرامیک میبد به‌عنوان مجری، از تاریخ 11 تا 14 آبان 90 در محل دائمی‌نمایشگاه‌های بین‌المللی یزد برگزار می‌شود.
وی چشم‌انداز این نمایشگاه را در آینده، تبدیل شدن به یک نمایشگاه معتبر بین‌المللی و با برندی شناخته‌شده اعلام کرد و با تاکید بر این که ایران

 

برپایی چهارمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت سرامیک در یزد  

رئیس انجمن کارفرمایی کارخانجات کاشی و سرامیک میبد از برگزاری چهارمین نمایشگاه صنعت سرامیک با عنوان بین‌المللی suncer در یزد خبر داد.

  مرتضی صفدری‌زاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در یزد با بیان اینکه در شهرستان میبد به عنوان قطب صنعت کاشی و سرامیک استان یزد، فضای مناسب نمایشگاهی وجود ندارد، خواستار عزم مجموعه مدیران شهرستان میبد در ایجاد محل مناسب برای برپایی نمایشگاه صنعت سرامیک در این شهرستان شد.
وی بیان کرد: برگزاری چهار دوره نمایشگاه کاشی و سرامیک توسط انجمن کاشی و سرامیک میبد از پتانسیل‌های این انجمن در ایجاد ارتباط فعال با بازرگانان و صنعتگران این صنعت است اما نقاط ضعف نیز باید برطرف شود.
صفدری‌زاده با اشاره به اینکه بخش خصوصی آمادگی برای احداث محل برپایی نمایشگاه در شهرستان میبد را دارد، افزود: در شهرستان میبد قابلیت برپایی نمایشگاه تخصصی و بین‌المللی صنعت سرامیک به لحاظ تخصصی وجود دارد اما محل مناسب برای برپایی نمایشگاه موجود نیست.
وی با اشاره به اینکه سه نشست همزمان با چهارمین نمایشگاه کاشی و سرامیک برگزار می‌شود، افزود: باید برای برگزاری این نشست‌ها فضاهای مناسبی در نظر گرفته می‌شد.
صفدری‌زاده برگزاری نشست صنعتگران سرامیک کشور با حضور مهمانان داخلی و خارجی در روز شنبه 14 آبان در محل سالن قصر شهرستان میبد، اجلاس هیئت مدیره انجمن کاشی و سرامیک کشور در محل کارخانه گرانیت آریا و همایش علمی مدیران فنی و تولید کارخانجات کاشی و سرامیک در روزهای 12 و 13 آبان در دانشگاه ملاصدرا را از جمله این نشست‌ها برشمرد.
وی عنوان کرد: این برنامه‌ها همزمان با برگزاری نمایشگاه و توسط انجمن کارفرمایی کارخانجات کاشی و سرامیک میبد برگزار خواهد شد.
صفدری‌زاده اظهار داشت: چهارمین نمایشگاه کاشی و سرامیک با حضور 120 شرکت داخلی و خارجی و با حضور کشورهایی چون ایتالیا، چین، اسپانیا، آلمان، امارات، ترکیه و هند در محل دائمی نمایشگاه‌های استان یزد از 11 تا 14 آبان‌ماه جاری برگزار می‌شود.


 
 
نمایشگاه کاشی یزد
نویسنده : پاپکو - ساعت ٢:۳٦ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٩/٦
 

 

نمایشگاه بین‌المللی کاشی و سرامیک در یزد

نمایشگاه بین‌المللی کاشی، سرامیک و صنایع وابسته سان سر (SUNCER) در خوشه کاشی سرامیکی در یزد برگزار می‌شود.
به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان یزد با بیان این مطلب از ظرفیت استان در صنعت کاشی و سرامیک با سهم 50 درصدی از کل تولید کاشی ایران به‌عنوان نیروی محرک بخش بازرگانی این صنعت یاد کرد و افزود: سازمان صنایع کوچک و شرکت شهرک‌های صنعتی استان یزد از برپایی نمایشگاه تخصصی کاشی، سرامیک و صنایع وابسته با عنوان بین‌المللی سان سر (SUNCER) حمایت می‌کند.
مسعود عظیمی‌ گفت: با توجه به استراتژی توسعه بازارهای صادراتی در خوشه کاشی، توجه به یک پایگاه متمرکز تجاری در قالب ایجاد نمایشگاهی در سطح بین‌المللی ضروری است بنابراین در ادامه برگزاری نمایشگاه کاشی و سرامیک میبد در سال‌های گذشته، امسال این نمایشگاه در ابعادی گسترده‌تر و با حمایت شرکت شهرک‌های صنعتی استان یزد و خوشه کاشی سرامیکی استان و با همکاری انجمن کاشی و سرامیک میبد به‌عنوان مجری، از تاریخ 11 تا 14 آبان 90 در محل دائمی‌نمایشگاه‌های بین‌المللی یزد برگزار می‌شود.
وی چشم‌انداز این نمایشگاه را در آینده، تبدیل شدن به یک نمایشگاه معتبر بین‌المللی و با برندی شناخته‌شده اعلام کرد و با تاکید بر این که ایران

 

برپایی چهارمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت سرامیک در یزد  

رئیس انجمن کارفرمایی کارخانجات کاشی و سرامیک میبد از برگزاری چهارمین نمایشگاه صنعت سرامیک با عنوان بین‌المللی suncer در یزد خبر داد.

  مرتضی صفدری‌زاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در یزد با بیان اینکه در شهرستان میبد به عنوان قطب صنعت کاشی و سرامیک استان یزد، فضای مناسب نمایشگاهی وجود ندارد، خواستار عزم مجموعه مدیران شهرستان میبد در ایجاد محل مناسب برای برپایی نمایشگاه صنعت سرامیک در این شهرستان شد.
وی بیان کرد: برگزاری چهار دوره نمایشگاه کاشی و سرامیک توسط انجمن کاشی و سرامیک میبد از پتانسیل‌های این انجمن در ایجاد ارتباط فعال با بازرگانان و صنعتگران این صنعت است اما نقاط ضعف نیز باید برطرف شود.
صفدری‌زاده با اشاره به اینکه بخش خصوصی آمادگی برای احداث محل برپایی نمایشگاه در شهرستان میبد را دارد، افزود: در شهرستان میبد قابلیت برپایی نمایشگاه تخصصی و بین‌المللی صنعت سرامیک به لحاظ تخصصی وجود دارد اما محل مناسب برای برپایی نمایشگاه موجود نیست.
وی با اشاره به اینکه سه نشست همزمان با چهارمین نمایشگاه کاشی و سرامیک برگزار می‌شود، افزود: باید برای برگزاری این نشست‌ها فضاهای مناسبی در نظر گرفته می‌شد.
صفدری‌زاده برگزاری نشست صنعتگران سرامیک کشور با حضور مهمانان داخلی و خارجی در روز شنبه 14 آبان در محل سالن قصر شهرستان میبد، اجلاس هیئت مدیره انجمن کاشی و سرامیک کشور در محل کارخانه گرانیت آریا و همایش علمی مدیران فنی و تولید کارخانجات کاشی و سرامیک در روزهای 12 و 13 آبان در دانشگاه ملاصدرا را از جمله این نشست‌ها برشمرد.
وی عنوان کرد: این برنامه‌ها همزمان با برگزاری نمایشگاه و توسط انجمن کارفرمایی کارخانجات کاشی و سرامیک میبد برگزار خواهد شد.
صفدری‌زاده اظهار داشت: چهارمین نمایشگاه کاشی و سرامیک با حضور 120 شرکت داخلی و خارجی و با حضور کشورهایی چون ایتالیا، چین، اسپانیا، آلمان، امارات، ترکیه و هند در محل دائمی نمایشگاه‌های استان یزد از 11 تا 14 آبان‌ماه جاری برگزار می‌شود.


 
 
نمایشگاه کاشی یزد
نویسنده : پاپکو - ساعت ٢:۳٦ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٩/٦
 

 

نمایشگاه بین‌المللی کاشی و سرامیک در یزد

نمایشگاه بین‌المللی کاشی، سرامیک و صنایع وابسته سان سر (SUNCER) در خوشه کاشی سرامیکی در یزد برگزار می‌شود.
به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان یزد با بیان این مطلب از ظرفیت استان در صنعت کاشی و سرامیک با سهم 50 درصدی از کل تولید کاشی ایران به‌عنوان نیروی محرک بخش بازرگانی این صنعت یاد کرد و افزود: سازمان صنایع کوچک و شرکت شهرک‌های صنعتی استان یزد از برپایی نمایشگاه تخصصی کاشی، سرامیک و صنایع وابسته با عنوان بین‌المللی سان سر (SUNCER) حمایت می‌کند.
مسعود عظیمی‌ گفت: با توجه به استراتژی توسعه بازارهای صادراتی در خوشه کاشی، توجه به یک پایگاه متمرکز تجاری در قالب ایجاد نمایشگاهی در سطح بین‌المللی ضروری است بنابراین در ادامه برگزاری نمایشگاه کاشی و سرامیک میبد در سال‌های گذشته، امسال این نمایشگاه در ابعادی گسترده‌تر و با حمایت شرکت شهرک‌های صنعتی استان یزد و خوشه کاشی سرامیکی استان و با همکاری انجمن کاشی و سرامیک میبد به‌عنوان مجری، از تاریخ 11 تا 14 آبان 90 در محل دائمی‌نمایشگاه‌های بین‌المللی یزد برگزار می‌شود.
وی چشم‌انداز این نمایشگاه را در آینده، تبدیل شدن به یک نمایشگاه معتبر بین‌المللی و با برندی شناخته‌شده اعلام کرد و با تاکید بر این که ایران

 

برپایی چهارمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت سرامیک در یزد  

رئیس انجمن کارفرمایی کارخانجات کاشی و سرامیک میبد از برگزاری چهارمین نمایشگاه صنعت سرامیک با عنوان بین‌المللی suncer در یزد خبر داد.

  مرتضی صفدری‌زاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در یزد با بیان اینکه در شهرستان میبد به عنوان قطب صنعت کاشی و سرامیک استان یزد، فضای مناسب نمایشگاهی وجود ندارد، خواستار عزم مجموعه مدیران شهرستان میبد در ایجاد محل مناسب برای برپایی نمایشگاه صنعت سرامیک در این شهرستان شد.
وی بیان کرد: برگزاری چهار دوره نمایشگاه کاشی و سرامیک توسط انجمن کاشی و سرامیک میبد از پتانسیل‌های این انجمن در ایجاد ارتباط فعال با بازرگانان و صنعتگران این صنعت است اما نقاط ضعف نیز باید برطرف شود.
صفدری‌زاده با اشاره به اینکه بخش خصوصی آمادگی برای احداث محل برپایی نمایشگاه در شهرستان میبد را دارد، افزود: در شهرستان میبد قابلیت برپایی نمایشگاه تخصصی و بین‌المللی صنعت سرامیک به لحاظ تخصصی وجود دارد اما محل مناسب برای برپایی نمایشگاه موجود نیست.
وی با اشاره به اینکه سه نشست همزمان با چهارمین نمایشگاه کاشی و سرامیک برگزار می‌شود، افزود: باید برای برگزاری این نشست‌ها فضاهای مناسبی در نظر گرفته می‌شد.
صفدری‌زاده برگزاری نشست صنعتگران سرامیک کشور با حضور مهمانان داخلی و خارجی در روز شنبه 14 آبان در محل سالن قصر شهرستان میبد، اجلاس هیئت مدیره انجمن کاشی و سرامیک کشور در محل کارخانه گرانیت آریا و همایش علمی مدیران فنی و تولید کارخانجات کاشی و سرامیک در روزهای 12 و 13 آبان در دانشگاه ملاصدرا را از جمله این نشست‌ها برشمرد.
وی عنوان کرد: این برنامه‌ها همزمان با برگزاری نمایشگاه و توسط انجمن کارفرمایی کارخانجات کاشی و سرامیک میبد برگزار خواهد شد.
صفدری‌زاده اظهار داشت: چهارمین نمایشگاه کاشی و سرامیک با حضور 120 شرکت داخلی و خارجی و با حضور کشورهایی چون ایتالیا، چین، اسپانیا، آلمان، امارات، ترکیه و هند در محل دائمی نمایشگاه‌های استان یزد از 11 تا 14 آبان‌ماه جاری برگزار می‌شود.


 
 
 
نویسنده : پاپکو - ساعت ٢:۳٥ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٩/٦
 

نمایشگاه کاشی یزد

 

حضور فعال پاپک مگنت در نمایشگاه کاشی و سرامیک یزد

پاپک مگنت در چهارمین نمایشگاه کاشی و سرامیک استان یزد حضوری فعال داشت. این نمایشگاه با حضور ۱۱۲ شرکت در مرکز استان برگزار شد.
مهندس شعبانی، مدیرعامل پاپک مگنت، درباره علت حضور شرکت در این نمایشگاه گفت: استان یزد با تولید ۵۰ درصد از کاشی و سرامیک ایران جایگاه ویژه‌ای در این صنعت دارد که با توجه به پتانسیل خوب منطقه و برخورداری از مشتریان متعدد در این حوزه شرکت پاپک مگنت در این نمایشگاه شرکت کرد.

مهندس شعبانی، وضعیت غرفه و استقبال مخاطبان را خوب ارزیابی کرد و گفت: با در اختیار داشتن فضای مناسب توانستیم مذاکرات خوبی را با بازدیدکنندگان نمایشگاه داشته باشیم.

 

غرفه پاپک مگنت در این نمایشگاه به‌عنوان یکی از ۱۰ غرفه بر‌تر نمایشگاه معرفی و از آن تقدیر شد.

 

 

 


 
 
نمایشگاه کاشی یزد
نویسنده : پاپکو - ساعت ٢:۳۳ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٩/٦
 
نمایشگاه کاشی یزد  
نمایشگاه و همایش صنعت کاشی و سرامیک در میبد

نمایشگاه ملی صنعت کاشی و سرامیکدر شهر میبد گشایش یافت.
 

نخستین نمایشگاه ملی و تخصصی " سرامیک و کاشی " روز دوشنبه 29 دی در میبد یزد گشایش یافت.

به گزارش خبرنگار ایرنا ، معاون برنامه ریزی ، اداری و مالی استانداری یزد در مراسم افتتاح این نمایشگاه گفت: سرامیک کشور از لحاظ کیفیت مواد اولیه ، ساختار و زیبایی توان رقابت با محصولات خارجی را دارد.

" محمد مهدی فقیه خراسانی " افزود: با گذشت سالیان متمادی هنوز سفالگری در شهرستان میبد از رونق خوبی برخوردار است و اکنون شاهد تلفیق هنرمندانه صنعت و سنت هستیم.

وی اظهار داشت: استان یزد امروز به این واقعیت مفتخر است که بیش از ‪۴۰‬ درصد کاشی و سرامیک کشور را در شهرستان میبد تولید می‌کند.

معاون استاندار یزد افزود: رسیدن به چنین جایگاهی از همت والا ، آینده - نگری و خودباوری ناشی می‌شود که تقویت این نقاط قوت به تعالی هرچه بیشتر این بخش خواهد انجامید.

فقیه خراسانی ، این نمایشگاه را از لحاظ کیفیت و زیبایی مثبت ارزیابی کرد و ادامه داد: برگزاری چنین نمایشگاه بزرگی می‌تواند الگوده‌ارباب صنایع دیگر استان یزد باشد.

وی همچنین گفت: در آینده نزدیک تولید سرامیک و کاشی استان یزد به دو برابر افزایش می‌یابد و این مهم نوید بخش جهش سریع صنعت سرامیک شهرستان میبد است.

نخستین نمایشگاه ملی صنعت سرامیک در محوطه سرپوشیده‌ای به مساحت دو هزار مترمربع با حضور ‪ ۵۴‬شرکت و در ‪ ۱۲۸‬غرفه گشایش یافته‌است.

در این نمایشگاه شرکت کنندگانی از کشورهای ایتالیا ، اسپانیا ، امارات متحده عربی و چین حضور دارند.

هدف از برپایی این نمایشگاه ، ارائه آخرین دستاوردها و فناوری‌های صنعت کاشی و سرامیک و معرفی آنها و ارتباط صنعت و دانشگاه اعلام شد.

در این نمایشگاه ، ‪ ۶۴‬تولیدکننده کاشی و سرامیک از سراسر کشور آخرین دستاوردها و تولیدات خود را به نمایش گذاشتند.

همچنین در این نمایشگاه شرکت‌های تامین‌کننده مواد اولیه صنعت کاشی و سرامیک و صنایع جانبی آن مانند تولید لعاب و گلوله‌های سرامیکی شرکت دارند.

نمایشگاه یاد شده به مدت پنج روز به همت دانشگاه آزاد اسلامی میبد برپا شده است.

همچنین اولین همایش ملی صنعت سرامیک نیز روزهای سی‌ام بهمن تا اول اسفند با حضور وزیر صنایع و معادن در شهرستان میبد یزد برگزار می‌شود.

شهرستان میبد در ‪ ۴۰‬کیلومتری شمال یزد واقع شده‌است

 

 

 
 
سمپوزیوم فولاد 90
نویسنده : پاپکو - ساعت ٢:۳٢ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٩/٦
 
چهاردهمین همایش محققان , استادن , مدیران و کارشناسان صنعت فولاد کشور در تاریخ ۹و۱۰ اسفند ماه ۱۳۹۰ تحت عنوان سمپوزیوم فولاد ۹۰ توسط انجمن آهن و فولاد ایران و شرکت فولاد مبارکه اصفهان برگزار می شود .
بدینوسیله از کلیه محققان و متخصصان دانشگاهی و صنعتی دعوت می گردد ضمن مشارکت فعال آخرین دستاوردهای تحقیقاتی و تجربیات علمی و فنی خود را در این همایش علمی ارائه نمایند.
هدف از سمپوزیوم های فولاد که سالانه توسط انجمن آهن و فولاد ایران و با مشارکت یکی از شرکت های تولید  کننده فولاد و یا دانشگاه های کشور برگزار می گردد, ایجاد زمینه مساعد برای برقراری ارتباط میان کلیه محققان و دست اندرکاران صنعت می باشد. سمپوزیوم فولاد ۹۰ با شعار دستیابی به دانش فنی و بومی سازی در صنعت فولاد برگزار می گردد. لذا از نویسندگان محترم درخواست می شود مقالات خود را ترجیحا در این راستا ارائه نمایند .
مقالات ارسال شده باید حاصل کارهای پژوهشی اصیل و با محتوای نو و مفید برای صنعت فولاد کشور بوده و حتی المقدور موضوع دستیابی به دانش فنی و بومی سازی در صنعت فولاد را مد نظر قرار داده باشد . چکیده مقالات باید به زبان فارسی و در یک صفحه ۴ A ( حدود ۲۰۰ کلمه ) تهیه شده و حاوی عنوان مقاله ، نام نویسنده ( نویسندگان ) باشد و به آدرس پستی : اصفهان بلوار دنشگاه صنعتی اصفهان شهرک علمی تحقیقاتی و اصفهان پارک علم و فناوری شیخ بهائی انجمن آهن و فولاد ایران کد پستی ۸۳۱۱۱-۸۴۱۵۶ و یا از طریق سایت انجمن  ارسال گردد . پذیرش قطعی مقالات مستلزم دریافت مقاله کامل و تأیید داوران است .

 

 

 
 
یازدهمین همایش سمپوزیوم فولاد کشور
نویسنده : پاپکو - ساعت ٢:۳٢ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٩/٦
 

یازدهمین همایش محققان،استادان،مدیران و کارشناسان صنعت فولاد کشوردر تاریخ 13 و 14 اسفند 1387تحت عنوان سمپوزیوم فولاد 87 توسط انجمن آهن و فولاد ایران و با مشارکت گروه ملی  صنعتی فولاد ایران در اهواز دانشگاه شهید چمران برگزار می شود.

بدین وسیله از کلیه محققان و متخصصان دانشگاهی وصنعتی این صنعت دعوت می گردد ضمن مشارکت فعال آخرین دستاوردهای تحقیقاتی و تجربیات علمی و فنی خود را در این سمپوزیوم ارائه نمایند.

هدف از سمپوزیوم های فولاد که سالانه توسط انجمن فولاد آهن وفولاد ایران و با همکاری شرکت تولید کننده فولاد و یا دانشگاههای کشور برگزار می گردد.ایجاد زمینه مساعد برای برقراری ارتباط میان کلیه محققان و دست اندرکاران صنعت فولاد و ارائه و انتشار آخرین دستاوردهای پژوهشی در زمینه فولاد می باشد.زمینه اصلی مقالاتی که در سمپوزیوم فولاد 87 اراائه می گردد توازن تولید و گسترش صادرات در صنعت فولاد می باشد


 
 
نمایشگاه بین المللی فولاد
نویسنده : پاپکو - ساعت ٢:۳٠ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٩/٦
 
 
 
 

 
 
سمپوزیوم فولاد
نویسنده : پاپکو - ساعت ٢:٢۸ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٩/٦
 
چهاردهمین همایش محققان , استادن , مدیران و کارشناسان صنعت فولاد کشور در تاریخ ۹و۱۰ اسفند ماه ۱۳۹۰ تحت عنوان سمپوزیوم فولاد ۹۰ توسط انجمن آهن و فولاد ایران و شرکت فولاد مبارکه اصفهان برگزار می شود .
بدینوسیله از کلیه محققان و متخصصان دانشگاهی و صنعتی دعوت می گردد ضمن مشارکت فعال آخرین دستاوردهای تحقیقاتی و تجربیات علمی و فنی خود را در این همایش علمی ارائه نمایند.
هدف از سمپوزیوم های فولاد که سالانه توسط انجمن آهن و فولاد ایران و با مشارکت یکی از شرکت های تولید  کننده فولاد و یا دانشگاه های کشور برگزار می گردد, ایجاد زمینه مساعد برای برقراری ارتباط میان کلیه محققان و دست اندرکاران صنعت می باشد. سمپوزیوم فولاد ۹۰ با شعار دستیابی به دانش فنی و بومی سازی در صنعت فولاد برگزار می گردد. لذا از نویسندگان محترم درخواست می شود مقالات خود را ترجیحا در این راستا ارائه نمایند .
مقالات ارسال شده باید حاصل کارهای پژوهشی اصیل و با محتوای نو و مفید برای صنعت فولاد کشور بوده و حتی المقدور موضوع دستیابی به دانش فنی و بومی سازی در صنعت فولاد را مد نظر قرار داده باشد . چکیده مقالات باید به زبان فارسی و در یک صفحه ۴ A ( حدود ۲۰۰ کلمه ) تهیه شده و حاوی عنوان مقاله ، نام نویسنده ( نویسندگان ) باشد و به آدرس پستی : اصفهان بلوار دنشگاه صنعتی اصفهان شهرک علمی تحقیقاتی و اصفهان پارک علم و فناوری شیخ بهائی انجمن آهن و فولاد ایران کد پستی ۸۳۱۱۱-۸۴۱۵۶ و یا از طریق سایت انجمن  ارسال گردد . پذیرش قطعی مقالات مستلزم دریافت مقاله کامل و تأیید داوران است .

 

 

 
 
اهداف نمایشگاه صنعت تهران
نویسنده : پاپکو - ساعت ٩:٠۳ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٩/٥
 

 

 

نمایشگاه صنعت تهران

 

  اهداف نمایشگاه صنعت تهران

دستیابی به بازارهای جدید و ارتقای دانش، فناوری و تبادل اطلاعات روز از مهم ترین دلایل برگزاری نمایشگاه های بین المللی است .
به گزارش روابط عمومی اتاق ایران، حسین اسفندیاری مدیر کل صادرات وزارت صنایع و معادن، با اعلام این مطلب افزود: معرفی توانمندی ها و پیشرفت های کشور برای دستیابی به بازارهای جدید به منظور توسعه صادرات صنعتی، آشنایی شرکت کنندگان و بازدیدکنندگان از آخرین دستاوردهای علمی، صنعتی و همچنین فراهم شدن فرصت مناسب برای ارتباط مستقیم تولید کنندگان و مصرف کنندگان از مزایای برگزاری نمایشگاه بین المللی صنعت تهران است .
به گفته وی فراهم آمدن فضای کاملا تخصصی برای بازاریابی و معرفی کالاها و خدمات، شناسایی رقبای تجاری و انعقاد قراردادهای خارجی و داخلی و اعطای نمایندگی ها نیز از اهدافی است که در برگزاری چنین نمایشگاه هایی خودنمایی می کند .
اسفندیاری در ارتباط با تاثیر برپایی چنین نمایشگاهی در روند جذب سرمایه گذاری خارجی نیز، تصریح کرد: با توجه به تلاش دولت برای جذب سرمایه های خارجی و انجام پروژه های مشترک و اینکه همه ساله تعداد زیادی مشارکت کننده در نمایشگاه صنعت حضور دارند، چنانچه از سوی مسوولان سازمان های سرمایه گذاری برای حضور فعال در این نمایشگاه پیش بینی های لازم انجام شود، به طور قطع نتایج خوبی در بر دارد .
وی درباره تاثیر این نمایشگاه در معرفی قابلیت های ایران در زمینه صنعت نیز گفت: نمایشگاه صنعت طی چند دوره برپایی، جزء نمایشگاه های موفق شناخته شده و حضور صنعتگران خارجی در این نمایشگاه نیز نشان دهنده این مطلب است .
به گفته اسفندیاری، بهره برداری مطلوب از نمایشگاه صنعت منوط به عملکرد خوب واحدهای صنعتی و تبلیغات صحیح و بازاریابی علمی است .
هشتمین نمایشگاه صنعت تهران از 15 تا 18 مهر ماه در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار می شود.

 

 
 
پورتال جامع نمایشگاه صنعت تهران
نویسنده : پاپکو - ساعت ٩:٠٢ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٩/٥
 

نمایشگاه صنعت تهران

پورتال جامع نمایشگاه صنعت تهران

 

بنا بر این گزارش،خیراله خادم معاون امور نمایشگاهی در گفتگو با روابط عمومی و امور بین الملل این شرکت توضیحاتی رادراین زمینه ارائه نمود.
وی گفت : تعداد 554 شرکت ایرانی  و254 شرکت خارجی از22کشورشامل آلمان-ایتالیا-چک-سوئد-فرانسه-هلند-بلژیک-اسپانیا-دانمارک-انگلستان-روسیه-اسلونی-رومانی-بلغارستان-برزیل-چین-ترکیه-کره جنوبی-هند-تایوان-عمان-مالزی- درمساحتی معادل 49000 مترمربع فضای نمایشگاهی، انواع تجهیزات-ماشین آلات-البزارآلات-خدمات فنی ومهندسی-اتوماسیون صنعتی ونشریات تخصصی وصنایع پیشرفته را در معرض دید بازرگانان و متخصصین این بخش قرار داده اند.
معاون امور نمایشگاهی افزود: همچنین چهارمین نمایشگاه بین المللی  فناوری نانو با حضور 150 شرکت داخلی و 7 شرکت خارجی از 5 کشور شامل آمریکا ، روسیه،کره جنوبی، مالزی ، و نیجریه در فضایی بالغ بر 6000 متر مربع محصولات مبتنی بر فناوری نانو ، مواد اولیه و تجهیزات آزمایشگاهی را به نمایش می گذارند .
خادم در ادامه گفت سومین نمایشگاه بین المللی کفپوشها ، موکت ، فرش ماشینی و صنایع وابسته با مشارکت 111 شرکت از داخل کشور و 13 شرکت خارجی از کشورهای آلمان ، انگلستان ، اتریش ، بلژیک ، ترکیه ، چین ، هند و بنگلادش 2190 متر مربع فضای نمایشگاهی انواع کفپوش ، موکت و فرش ماشینی را در معرض دید عموم قرار می دهند .
معاون امور نمایشگاهی بااشاره به تحریمهای صورت گرفته وعدم تاثیرآنهاخاطرنشان کرد: نمایشگاههای فوق الذکر نسبت به سال گذشته به طور متوسط رشد10درصدی را اعم ازمتراژ وتعدادشرکت کننده دارا بوده که این خود نشان دهنده خنثی بودن تحریمهاست.
این گزارش همچنین حاکی است: این نمایشگاه صنعت تهران از تاریخ چهاردهم لغایت 17مهرماه ازساعت 9 صبح الی 4 عصر  پذیرای متخصصین و بازدیدکنندگان ارجمند می باشد .

 

 


 
 
نمایشگاه صنعت تهران
نویسنده : پاپکو - ساعت ٦:٢٠ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٩/٥
 

نمایشگاه صنعت تهران

آغاز بکار نمایشگاه بین المللی صنعت تهران

یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت تهران

 

سایت شرکت پاپک مگنت

 

 

شرکت های حاضر در نمایشگاه ضمن ارائه جدیدترین دستاوردهای صنعتی خود در زمینه ماشین الات ، ابزارالات ، اتوماسیون و صنایع پیشرفته ، در خصوص اخرین تولیدات و اطلاعات روز صنعتی تبادل نظر خواهند کرد.

 
یازدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت تهران با حضور590 شرکت داخلی و 225 شرکت خارجی از 23 کشور اسیایی ، اروپایی و افریقایی در مراسمی با حضور رییس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران و معاون علمی و فناوری رییس جمهور در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران گشایش یافت.

 به گزارش واحد مرکزی خبر شرکت های حاضر در نمایشگاه ضمن ارائه جدیدترین دستاوردهای صنعتی خود در زمینه ماشین الات ، ابزارالات ، اتوماسیون و صنایع پیشرفته ، در خصوص اخرین تولیدات و اطلاعات روز صنعتی تبادل نظر خواهند کرد.

 در چهار روز برگزاری نمایشگاه علاوه بر نشست های مشترک میان هیئت های تجاری داخلی و خارجی 8 پروژه بزرگ صنعتی با مشارکت دانشگاه های کشور و در قالب قرارداد و توافقنامه به امضای وزرای صنعت ، معدن و تجارت و علوم تحقیقات و فناوری خواهد رسید.

امار شرکت های داخلی حاضر در یازدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت تهران در مقایسه با نمایشگاه قبلی 29 درصد رشد نشان می دهد. در نمایشگاه امسال برترین شرکت های داخلی معرفی می شوند و علاوه بر ارائه پروژه های موفق صنایع پیشرفته که با همکاری صنعت و دانشگاه به نتیجه رسیده است ، از سال اینده نمایشگاه های معتبر دیگری در حوزه صنایع پیشرفته با هدف تجاری سازی برگزار می شود.

 یازدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت تهران در فضایی بالغ بر 26 هزار متر مربع شامل 23 هزار و 620 متر فضای باز و 13 هزار متر مربع فضای سرپوشیده دایر شده است که در مقایسه با نمایشگاه دهم 21 درصد رشد نشان می دهد.

سازمان مدیریت صنعتی همزمان با برگزاری یازدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت تهران، نحوه حضور شرکت‌های ایرانی و خارجی را ازریابی می کند.

در این ارزیابی، شرکت‌ها از سه جنبه غرفه‌آرایی، محتوا و دستاوردها مورد ارزیابی قرار می‌گیرند و از شرکت‌های برتر در مراسم پایانی تقدیر می شود.

 ایجاد رقابت سازنده میان شرکتهای فعال در نمایشگاه جهت ارتقای کیفیت حضور در نمایشگاه صنعت در دوره حاضر و دوره‌های بعدی، امکان شناسایی شرکت‌های فعال‌تر و موفق‌تر و معرفی آنها به عنوان الگویی قابل استناد به سایر شرکت‌ها، امکان ایجاد یک بانک اطلاعاتی ارزشمند از شرکت‌های برتر صنعت در صورت اجرای فرایند ارزیابی در دوره‌های متناوب آتی و هدایت شرکتهای فعال و علاقمند به حضور در نمایشگاه به ارتقای وضعیت خود در سه جنبه کلی غرفه‌آرایی، محتوایی و دستاوردها ( معیارهای اصلی ارزیابی) در دوره‌های بعدی مهمترین اهداف این ارزیابی اعلام شده است.

تشویق و ایجاد انگیزه برای سایر شرکت ها برای کسب جایگاه مشابه و نیز افزایش جذابیت حضور در نمایشگاه صنعت برای فعالان این عرصه از اثار سازنده این ارزیابی و رتبه بندی خواهد بود. یازدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت تهران با همت وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران تا 17 مهرماه و در محل نمایشگاه های بین المللی تهران ادامه دارد.
 

 


 
 
معرفی پاپک مگنت
نویسنده : پاپکو - ساعت ٦:۱٠ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٩/٥
 

معرفی پاپک مگنت

جهت پر عیار سازی سنگ آهن در بسیاری از معادن مگنتیت و هماتیت استفاده از درام و درام مگنت خشک و تر کاربرد دارد. ضمنا در بسیاری از کارخانجات کنستانتره سنگ آهن را با درام تر  پر عیار می نمایند . استفاده از مگنت LIFTING   جهت جابجایی قطعات آهنی در صنایع فولاد - شارژ کوره ریخته گری باعث افزایش راندمان کاری می شود . جذب قطعات آهنی در صنایع سیمانشن و ماسه گچ و آجر و سفال مانع از بروز خسارت میشود. جداسازی ذرات میکرونیزه آهن از سیلیس در صنعت کاشی و سرامیک و چینی و بهداشتی با شدت میدان مغناطیسی بالا رایج است . در بسیاری از کارخانجات غذائی نظیر گندم و آرد و خوراک دام با جداسازی آهن توسط مگنت سپراتور میتوان صرفه جویی کرد . نصب انواع مگنت باربردار روی جرثقیل سرعت جابجایی را افزایش میدهد . ضمنا میتوان با مگنت مانع از ورود قطعات آهنی به هیدروکن- سنگ شکن و کوبیت شد .

انواع سنگ شکن و بلت درام و درام بصورت موبایل ساخته میشود .